کمک های مردمی و (بدانید که) آنچه از کارهای خیر پیشاپیش برای خودتان می‌فرستید نزد الله تعالی، به بهترین وجه و بزرگ‌ترین پاداش خواهید یافت (المزمل، 20).

  وقف یکی از مؤثرترین راه‌های انجام عمل خیری است که ماندگار باشد؛ مادامی‌که مال وقفی مورد استفاده باشد، خیر و ثواب آن نیز به صورت پیوسته به واقف می‌رسد. همچنین وقف اگر بر اساس احکام اسلامي در جامعه جاری شود تأثير بسزايي در حل مشکلات اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي خواهد داشت. از دیرباز در کشورمان ایران نیز وقف به عنوان یکی از اعمال خیر مؤثر، موردپسند بوده در جامعه همواره مورد تأکید قرار گرفته است. امروزه با توجه به اقتضای زمان و نیز بزرگ و پرهزینه شدن پروژه‌ها، انجام وقف کامل از عهده یک نفر خارج است، اما بسیارند کسانی که مایل به مشارکت در وقف بوده و ممکن است به دلیل محدودیت توان مالی از این امر خیر منصرف شوند. بنابراین بهترین راه‌حل برای انجام پروژه‌های بزرگ مانند بیمارستان از طریق وقف و نیز رسیدن افراد به خواستشان در زمینه مشارکت در وقف، انجام وقف جمعی است، به‌شکلی که هرکس در اندازه توان خود در ساخت این موقوفات مشارکت کرده و نام خود را به عنوان واقف ثبت کند. این شیوه وقف، از طرف مراجع نیز مورد تأیید بوده و بر مزیت‌های آن تأکید دارند. این تصمیم بزرگ که احیاکننده امید بسیاری از خانواده‌هایی است که با بیماری سرطان درگیر هستند تنها با کمک‌های بی‌دریغ و دستان مهربان شما تحقق می‌یابد. بنابراین سازمان اوقاف و امور خیریه پس از بررسی دقیق کارشناسی و یافتن نیازهای جامعه در حوزه بهداشت و درمان و به‌خصوص بیماری‌های خاصی مانند سرطان که در کشور بسیار شایع شده است، تصمیم به ساخت چند بیمارستان و مراکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی در جاهای مختلف کشور به روش وقف جمعی و با کمک‌های مردم گرفت که یکی از آن‌ها، بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی حضرت عبدالعظیم (ع) برای حل مشکلات بیماران سرطانی است.

راه‌های کمک به ساخت بیمارستان حضرت عبدالعظیم (ع)

برای تسهیل مشارکت در ساخت بیمارستان حضرت عبدالعظیم، سازمان اوقاف و امور خیریه روش‌های مختلفی را فراهم کرده است. شما عزیزان برای مشارکت خود به صورت وقف، علاوه بر مراجعه به شعب منتخب بانک ملت، می توانید از روش های زیر نیز استفاده نمایید:

  • با مراجعه به وب‌سایت امینانه (در صفحه اصلی این وب‌سایت بخشی تحت عنوان خرید اوراق وجود دارد که در آن‌جا شما عزیزان می‌توانید مبالغ مورد نظر خود را جهت مشارکت در وقف بیمارستان حضرت عبدالعظیم پرداخت نمایید.)
  • از طریق شماره حساب 646464 نزد بانک کشاورزی به نام بیمارستان تخصصی سرطان
  • از طریق اپلیکیشن موبایل آسان پرداخت (آپ) بر روی گوشی‌های اندروید و IOS در بخش نیکوکاری
  • از طریق شماره‌گیری کد #64*733* در تلفن همراه با تمام اپراتورهای موجود
  • از طریق واریز کارت به کارت به شماره کارت 6285-9950-7011-6037 به نام بیمارستان تخصصی سرطان

همچنین برای تمامی افرادی که به هر دلیلی استفاده از روش‌های بالا برایشان امکان‌پذیر نباشد، در صورت تماس با شماره تلفن 88542955-021 امکان دریافت کمک‌های آنان در درب منازل فراهم می‌شود. افراد در صورت تمایل نیز می‌توانند به صورت حضوری برای اهدای کمک‌های خود به دفتر سازمان اوقاف و امور خیریه واقع در تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، پلاک 82، طبقه سوم مراجعه نمایند.